کتاب جدید «مدیریت زنجیره تامین» منتشر شد

آنگونه که تجربه نشان داده است، بکارگیری عملی «مدیریت زنجیره تامین» زمانی میسر است که با نگاه فرایندی باشد. در این راه، مدلهای فرایندی معروفی وجود دارند که در دنیا و توسط شرکت‌های پیشرو مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این مدلها توسط انجمن‌ها و مؤسسات معتبری که به‌نوعی در دنیا مرجع محسوب می‌شوند تدوین و طراحی شده است. از آنجا که شاید بتوان با قاطعیت اذعان کرد که تا به اکنون، کتاب یا مرجع فارسی معتبری که به معرفی مدل‌های معروف فرایندی «مدیریت زنجیره تامین» پرداخته باشد، وجود ندارد؛ کتاب حاضر برای رفع این خلا تدوین گردیده است.

این کتاب پس از بیان کلیاتی از مدیریت زنجیره تامین و لجستیک به معرفی مدل فرایندی SCOR که بدون شک معروف‌ترین مدل مرجع حال‌حاضر مدیریت زنجیره تامین است می‌پردازد. مدل فرایندی GSCF که توسط «انجمن جهانی زنجیره تامین» توسعه یافته است مدل معروف دیگری است که معرفی می‌گردد. این کتاب همچنین مرجع خوبی برای شناخت شاخص‌های عملکردی و راه‌حل‌های نرم‌افزاری مدیریت زنجیره تامین می‌باشد.

جهت دریافت پیشگفتار و فهرست مطالب کتاب به صفحه کتاب‌های منتشر شده گروه (http://scm.itsr.ir/Home/Page/89) مراجعه شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاههای کتاب انتشارات موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی (شرکت چاپ و نشر بازرگانی) تهیه نمایند.

منبع خبر: http://scm.itsr.ir/Home/Post/9

/ 0 نظر / 57 بازدید