لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مرکز پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین - شنبه ۱۳٩٠/۱۱/٢٩

نشست کانون تفکر "ساماندهی صنعت بسته بندی" با حضور خبرگان و فعالان بخش‌های مختلف کشور در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی، در این نشست ضمن تعریف از بسته بندی به نقش این صنعت در اقتصاد ، وضعیت صنعت بسته بندی در کشور ، سهم آن در تولید ناخالص  ملی و تهدیدهای و فرصت های این صنعت پرداخته شد.

بر این اساس ارزش صنعت بسته بندی از سال 1382 روند صعودی داشته است. سهم سرانه بسته بندی نیز در ایران از 12.43 درصد در سال 82 به 35.3 درصد در سال 89 رسیده است.

همچنین در این نشست ارزش صنعت بسته بندی در دنیا حدود 424 میلیارد دلار ، ارزش صنعت بسته بندی در آسیا 117 میلیارد دلار و در ایران حدود 3 میلیارد دلار اعلام شده است.

36 درصد ‌بسته بندی جهان از مواد کاغذی، 17 درصد فلزی، 34 درصد پلاستیکی،‌ 10 درصد شیشه می باشد.

لزوم توجه بیشتر به ساختار منسجم مدیریت، ‌راهبری و نظارت در صنعت، فرهنگ صحیح بسته‌بندی،‌ انسجام و یکپارچگی در زنجیره تامین صنعت و‌ نهادهای غیر دولتی منسجم و یکپارچه در صنعت از جمله مشکلات صنعت بسته بندی در کشور است.

در این نشست به نقاط قوت صنعت بسته بندی در کشور اشاره شد که این مزایا شامل وجود مواد اولیه خام برای صنعت، وجود طراحان و متخصصان ماهر در صنعت، وجود ظرفیت قابل توجه تولید در صنعت بسته‌بندی، نمایشگاه صنعت و محصولات بسته‌بندی ، وجود مجلات و سایت‌های تخصصی  و وجود بازار بالقوه برای این صنعت است.

ارتقای کیفیت مواد اولیه بسته بندی،‌ عضویت کشور در نهادهای بین المللی صنعتی و استفاده از ظرفیت های خالی تولید صنایع کشور از جمله عواملی هستند که در  رشد صنعت بسته بندی در کشور موثر خواهند بود.

موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar