لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: موسسه آمادگران - پنجشنبه ۱۳٩٥/٤/۳

«دانشگاه صنعتی شریف» و «موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران» برگزار می‌کنند:

کارگاه آموزشی 8 ساعته "بررسی اثر شلاقی در زنجیره‌های تأمین" با ارایه گواهینامه معتبر.


مدیریت زنجیره تامین یکی از مهمترین چالش‌های مدیریتی دنیای کسب‌وکار امروزی محسوب می‌شود و سازمانهایی که توانایی  غلبه بر این چالش پیچیده را نداشته باشند نخواهند توانست سهم بازار خود را  در رقابت شدید امروزی حفظ یا ارتقا بخشند. پیچیدگی مدیریت زنجیره تامین از ناهمگونی بین اعضای یک زنجیره تامین ناشی می‌شود که هر یک اهداف، استراتژی‌ها و سیاست‌های خود را دنبال می‌کنند که غالبا نیز در تعارض با یکدیگر است. در چنین شرایطی و درصورت عدم چاره‌اندیشی مناسب، زنجیره تامین می‌تواند به سرعت به سوی واگرایی حرکت کرده و دچار فروپاشی شود. یکی از عواملی که منجر به ازهم‌پاشیدگی زنجیره تامین می‌شود «اثر شلاقی» (Bullwhip Effect) است. این اثر مرموز علیرغم اثرات تخریبی‌اش،‌ به سختی در زنجیره‌های تامین قابل تشخیص است و اغلب مدیران زنجیره‌های تامین از آن غافلند. این غفلت حتی در تئوری‌های شناخته شده مدیریت تولید و عملیات نظیر مدیریت موجودی نیز مشاهده می‌شود. آگاهی از وجود اثر شلاقی و نحوه خنثی‌سازی آن، تاثیر به‌سزایی در مدیریت هوشمند و متمایز زنجیره تامین خواهد داشت و زنجیره تامین را از واگرایی و ازهم‌پاشیدگی و نهایتا شکست در مقابل زنجیره‌های تامین رقیب می‌رهاند.

در همین راستا و به‌منظور آشنایی مدیران کسب‌وکارها، کارشناسان و علاقمندان به مفاهیم و موضوعات مدیریت زنجیرة تامین، اولین کارگاه آموزشی (8 ساعت) «بررسی اثر شلاقی در زنجیره‌های تأمین» توسط «دانشگاه صنعتی شریف» و «موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران» برگزار می‌شود.

همچنین گواهی شرکت در دوره به شرکت‌کنندگانی که با موفقیت دوره را سپری نمایند اهدا می‌شود.

محتوای دوره

در این کارگاه آموزشی، ابتدا شرکت‌کنندگان با مفاهیم ضروری مدیریت زنجیره تامین و به اشتراک‌گذاری اطلاعات در زنجیره تامین به طور مختصر  آشنا شده و سپس شرکت‌کنندگان در قالب تیم‌های دو یا سه نفره، به‌طور عملی و در قالب یک بازی شبیه‌سازی شده منحصربفرد (که تکامل‌یافته بازی نوشابه است)، مدیریت یک زنجیره تامین مجازی را برعهده می‌گیرند و بدین ترتیب با هدایت استاد دوره، اثر شلاقی را عملا مشاهده و با علل به‌وجود آمدن آن آشنا می‌شوند و در پایان تکنیک‌هایی که جهت کاهش اثر شلاقی قابل استفاده است را عملا تجربه می‌کنند.

مدرس دوره

دکتر محمدرضا اکبری جوکار (استاد تمام دانشکده مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی شریف)

زمان دوره

پنجشنبه 24 تیر 1395

طول مدت دوره

8 ساعت (یک روز)

مکان برگزاری

تهران، دانشگاه صنعتی شریف

شهریه ثبت‌نام

300 هزار تومان (سه میلیون ریال)

نحوه ثبت‌نام

علاقمندان جهت ثبت‌نام در این دوره به سایت پرداخت الکترونیکی دانشگاه صنعتی شریف مراجعه نموده و شهریه ثبت‌نام را بابت دوره «مدیریت زنجیره تامین» واریز نمایند:

http://payment.sharif.ir/edu

پس از ثبت‌نام، مشخصات خود (شامل موارد زیر) به همراه کد رهگیری را به آدرس ایمیل amadgaran@gmail.com ارسال نمایند:

نام:

نام خانوادگی:

کد ملی:

شماره تماس ثابت:

موبایل:

ایمیل:

کد رهگیری ثبت‌نام:

عکس اسکن شده متقاضی

 

اطلاعات تماس

علاقمندان درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند با مؤسسه آمادگران به آدرس: amadgaran@gmail.com  مکاتبه کنند و یا با شماره 66166208-021 (خانم مهندس اسدالهی) تماس بگیرند.

نکات ضروری

بدیهیست با توجه به محدود بودن ظرفیت دوره، اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر ثبت‌نام کرده باشند.

مهلت ثبت‌نام تا یک هفته قبل از شروع دوره می‌باشد.

بروشور دوره را از اینجا دریافت نمایید.

 

منبع خبر: http://amadgaran.com/fa/wksp1/

موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar