لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مرکز پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین - یکشنبه ۱۳٩٢/٦/۱٧

به اطلاع علاقمندان و دست‌اندرکاران حوزه لجستیک و زنجیره تامین می‌رساند کتاب مدیریت زنجیره تامین (مدل‌های مرجع فرایندی، شاخص‌های عملکردی و نرم‌افزارها) توسط مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی منتشر شد. این کتاب توسط مجتبی سلیمانی سه‌دهی و نادر غفاری‌نسب به رشته تحریر در آمده است و بخش اصلی آن به معرفی مدل‌های مرجع SCOR و GSCF می‌پردازد. در این کتاب، مدیریت زنجیره تامین با رویکرد فرایندی معرفی می‌شود.


آنگونه که تجربه نشان داده است، بکارگیری عملی «مدیریت زنجیره تامین» زمانی میسر است که با نگاه فرایندی باشد. در این راه، مدلهای فرایندی معروفی وجود دارند که در دنیا و توسط شرکت‌های پیشرو مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این مدلها توسط انجمن‌ها و مؤسسات معتبری که به‌نوعی در دنیا مرجع محسوب می‌شوند تدوین و طراحی شده است. از آنجا که شاید بتوان با قاطعیت اذعان کرد که تا به اکنون، کتاب یا مرجع فارسی معتبری که به معرفی مدل‌های معروف فرایندی «مدیریت زنجیره تامین» پرداخته باشد، وجود ندارد؛ کتاب حاضر برای رفع این خلا تدوین گردیده است.

این کتاب پس از بیان کلیاتی از مدیریت زنجیره تامین و لجستیک به معرفی مدل فرایندی SCOR که بدون شک معروف‌ترین مدل مرجع حال‌حاضر مدیریت زنجیره تامین است می‌پردازد. مدل فرایندی GSCF که توسط «انجمن جهانی زنجیره تامین» توسعه یافته است مدل معروف دیگری است که معرفی می‌گردد. این کتاب همچنین مرجع خوبی برای شناخت شاخص‌های عملکردی و راه‌حل‌های نرم‌افزاری مدیریت زنجیره تامین می‌باشد.

جهت دریافت پیشگفتار و فهرست مطالب کتاب به صفحه کتاب‌های منتشر شده گروه (http://scm.itsr.ir/Home/Page/89) مراجعه شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاههای کتاب انتشارات موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی (شرکت چاپ و نشر بازرگانی) تهیه نمایند.

منبع خبر: http://scm.itsr.ir/Home/Post/9

موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar