لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: موسسه آمادگران - یکشنبه ۱۳٩٦/۱/٢٠

ترجمه و تحلیل: مجتبی سلیمانی سدهی

به سفارش: موسسه آمادگران ( @amadgaran ) و مجله لجستیک

👇👇👇👇👇 👇👇👇👇👇

(گزارش تحلیلی وال‌استریت ژورنال، 18 فروردین 1396، 7 April 2017)

 

در دومین دهه از قرن 21 میلادی، شرکت‌های کشتیرانی (غالبا دولتی) چینی به‌منظور تسهیل لجستیک و جابجایی کالاهای چینی در سطح دنیا، به شدت در حال سرمایه‌گذاری‌های میلیارد دلاری در بنادر مختلف و مهم دنیا هستند. آنها این اقدام را با توجه به فرصتی که رکود اقتصاد جهانی و پیشرو بودن چین در جهانی‌سازی تجارت برایشان پیش آورده، به خوبی در حال پیگیری و سرمایه‌گذاری هستند.

 شرکت کشتیرانی چینی کاسکو (Cosco) و هولدینگ بین‌المللی بازرگانی چین (China Merchant Holdings International Co.)، دو شرکت برجسته کشتیرانی بین‌المللی دنیا هستند که در این زمینه فعال بوده و براساس استراتژی کلان چین، به دنبال کنترل یکی از پرترافیک‌ترین و شلوغ‌ترین مسیرهای تجاری دنیا هستند.

این مسیر تجاری که از چین شروع شده و پس از عبور از کانال سوئز به اروپا می‌رسد، با نام "جاده ابریشم دریایی" [تحت پروژه بلندپروازانه پرزیدنت شی جین‌پینگ (رئیس‌جمهور چین) با عنوان "یک کمربند یک جاده" (One Belt One Road)] شناخته می‌شود (شکل زیر).


ادامه مطلب ...
نویسنده: موسسه آمادگران - چهارشنبه ۱۳٩٦/۱/٩

موسسه آمادگران به مناسبت عید نوروز و به پاس یک سال همراهی شما عزیزان با مجله علمی-تخصصی لجستیک و کانال تلگرام لجستیک (https://t.me/amadgaran )، دسترسی به متن کامل نخستین شماره مجله لجستیک از طریق لینک زیر را برای شما سروران گرامی فراهم کرده است:

https://drive.google.com/file/d/0Bx4U760dqIYgaTZSQ2wyOUZRdHc/view?usp=sharing

 امید است که مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

 

موسسه آمادگران و کانال تلگرام لجستیک (@amadgaran)، ضمن تبریک نوروز باستانی و سال نوی ایرانی به جامعه بزرگ لجستیک و حمل و نقل کشور و به‏خصوص به شما همراهان همیشگی، سالی پر از نیکویی، سلامتی، شادکامی و عاقبت‌بخیری برایتان آرزومند است.

همچون بهار، همیشه سبز، همیشه شاداب، همیشه سرزنده، همیشه باطراوت و همیشه نوآفرین باشید.

درصورت تمایل به دریافت خبرها و تحلیل‌های لجستیکی، ایمیل و مشخصات خود (شامل: نام و نام خانوادگی, شغل و محل کار, موبایل) را به آدرس amadgaran@gmail.com ارسال نمایید.

موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar