لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩٢/٢/٢۳

این منطقه بین چنبرلی‎تاش، بایزید، امین اونو واقع شده و بهترین و قدیمی‎ترین کاروانسراهای استانبول را در خود جای داده است. امروزه از این کاروانسراها اشخاصی که به داد و ستد می‎پردازند، استفاده می‌کنند. این کاروانسراها و بازارهایی که در دوران عثمانی انواع اصناف و رشته‎های کاری را در خود جای داده بود، به مقدار کافی اطلاعاتی درباره اقتصاد آن زمان به ما می‎دهد. کاروانسرای والده‌خان را در زمان سلطان‌مراد چهارم (1632-1640 م) مادر پادشاه (والده کوسم‏السلطان) ساخته است. هدف کوسم‏السلطان این بوده که این درآمد کاروانسرا وقف مسجد چینی‌لی بشود که در اسکودار خود ساخته بود. در کتاب حدیقه الجوامع اثر ایوان سرایی حسین افندی نوشته شده که مسجد چینی‌لی که آن را والده‌خان ساخته است، درآمدش براساس وقف کاروانسرای والده‌خان بوده است.ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩٢/٢/٢۳

به استحضار می‌رساند، سخنرانی پژوهشی با عنوان «مسأله مکان‌یابی هاب در شبکه توزیع گندم ایران» در روز چهارشنبه مورخ 92/02/25 راس ساعت 10 در محل سالن جلسات مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی (طبقه سوم) برگزار می‌گردد. 

این پروژه به‌صورت پایان‌نامه کارشناسی ارشد توسط سرکار خانم محمودی‌نیا در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و با حمایت گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی انجام شده است و در ادامه برخی از مشخصات و دستاوردهای مهم آن ذکر شده است.

لازم به ذکر است که شرکت در سخنرانی رایگان بوده و شرکت در آن برای عموم علاقمندان آزاد است.

آدرس: خیابان کارگر شمالی، روبروی پارک لاله، ساختمان 1204، مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی

اطلاعات کامل‌تر این پروژه در ادامه مطلب آمده است:


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - شنبه ۱۳٩٢/٢/٢۱

سیزدهمین شماره ماهنامه "لجستیک و زنجیره تامین" منتشر شد.

در این شماره که با تمرکز بر «شرکت‌های لجستیکی طرف‌سوم» منتشر شده است، می‌خوانید:

  • شرکت های لجستیکی طرف سوم، همچنان در حال توسعه
  • اخبار لجستیک و زنجیره تامین در ایران و جهان
  • وضعیت بازار جهانی خدمات لجستیکی طرف سوم (3PL)
  • مقاله علمی1: ضرورت توسعه شرکت‌های لجستیکی طرف ثالث (3PL) در ایران
  • مقاله علمی2: بررسی مسیر فرایند توزیع کالاهای کشاورزی در استان ایلام
  • شرکت‌های لجستیکی طرف سوم؛ گامی کلیدی در اصلاح نظام توزیع کشور
  • مروری بر وضعیت صنعت لجستیک در کشور هند
  • مطالعه موردی: برنامه ای که قابلیت اطمینان، اعتماد و سطح خدمت را در شرکت Jel Sert افزایش داد
  • معرفی کتاب، مجله، پایان‌نامه و طرح پژوهشی مرتبط با لجستیک و زنجیره تامین

علاقمندان جهت دریافت نسخه الکترونیکی این شماره از قسمت «صفحات وبلاگ» به صفحه ماهنامه مراجعه نمایند.

لینک صفحه ماهنامه در ادامه آمده است:

http://supply-chain-management.persianblog.ir/page/scm-journal


نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - شنبه ۱۳٩٢/٢/۱٤

مجله «پژوهش‌های مهندسی صنایع در سیستم‌های تولید» با تلاش مشترک دانشگاه بوعلی سینا و انجمن مهندسی صنایع ایران از ابتدای سال 1392 به‌صورت فصلنامه علمی-پژوهشی منتشر خواهد شد. 

باتوجه به اینکه شمار اول فصلنامه در تابستان 92 چاپ خواهد، از ابتدای سال 92 از طریق سایت مجله (http://ier.basu.ac.ir) امکان دریافت مقالات فراهم گردیده است.

بروشور اطلاعات تکمیلی مجله را از اینجا دریافت کنید.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩٢/٢/٩

تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

تنظیم بازار طبق تعریف معمول و مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه عبارتست از برقراری تعادل بین عرضه و تقاضای هر محصول یا خدمت به منظور حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان برای جلوگیری از افزایش یا کاهش قیمتها در بازار با استفاده از ابزارهای سیاستگذاری. مقوله تنظیم بازار در ایران به طور سنتی برعهده وزارت بازرگانی سابق بوده است که با استفاده از ابزارهایی همچون: قیمت‌گذاری، خرید تضمینی، تعیین تعرفه واردات و امثال اینها با همکاری سایر بخشها و وزارتخانه‌های دولتی در قالب کمیسیون تنظیم بازار اقدام به تنظیم بازار محصولات و خدمات مختلف می‌کرد.ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩٢/٢/٢

تهیه کننده: الناز میاندوآبچی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

یکی از مهمترین وظایف دولت­ها را باید سیاست­گذاری و اجرای برنامه­ها جهت فراهم آوردن شرایط پیشرفت و توسعه کشور در بخش­های مختلف دانست. تنظیم و اجرای اسناد و برنامه­های توسعه­ای توسط دولت­ها برای بخش­های اقتصادی کشور، نشانگر اهمیت این موضوع است. امروزه بخش­هایی چون صنعت، کشاورزی، انرژی و نفت و غیره به عنوان حوزه­هایی با ماهیت تعریف شده و مستقل در برنامه­های توسعه­ای مد نظر قرار می­گیرند. اما لجستیک از حوزه­هایی است که تاکنون به صورت یک حوزه مستقل و قابل برنامه­ریزی مورد توجه قرار نگرفته است. عدم وجود یک رویکرد جامع جهت توسعه حوزه لجستیک، سیاست­گذاری و تصمیم­گیر­ی­های جزیره­ای را در پی داشته که خود موجب مغفول ماندن برخی جوانب این حوزه و تا حدی عدم توسعه هماهنگ و یکپارچه لجستیک در کشور شده است. حوزه لجستیک و توسعه آن در کشور دچار چالش­هایی است که نیازمند توجه جدی دولت­ها به رفع آنهاست. در این راستا دو سوال عمده مطرح است: 


ادامه مطلب ...
موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar