لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩۱/٩/٢۸

همانگونه که علاقمندان حوزه لجستیک و شرکت‌کنندگان در پنجمین کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین مستحضرند، این رویداد طی روزهای 26 و 27 آذرماه به شکلی باشکوه توسط مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار گردید. ضمن اینکه در مراسم اختتامیه کنفرانس، شاهد برگزاری اولین دوره جایزه ملی لجستیک با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت بودیم.

در جدول زیر، اسامی برندگان سطوح مختلف این جایزه که نشان خود را از جناب آقای دکتر غضنفری دریافت داشتند آمده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - شنبه ۱۳٩۱/٩/٢٥

به اطلاع می‌رساند که برنامه اجرایی (تفصیلی)‌ پنجمین کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین که طی روزهای 26 و 27 آذرماه در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار می‌شود در سایت کنفرانس (http://conf.ilscs.ir/ ) اعلام گردیده و قابل دریافت است.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩۱/٩/٢۱

به اطلاع شرکت‌کنندگان پنجمین کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین می‌رساند:

کلیه شرکت‌کنندگانی که از طریق دبیرخانه کنفرانس ثبت‌نام نموده‌اند ضروریست در زمان پذیرش، اصل فیش واریزی خود را به همراه داشته باشند. کارت حضور فقط به کسانی که اصل فیش واریزی را همراه داشته باشند داده می‌شود.

شرکت‌کنندگانی که برای ایشان کارت دعوت ارسال شده است ضروریست در زمان پذیرش، کارت دعوت خود را همراه داشته باشند. کارت‌های دعوت قابل انتقال به غیر نبوده و کارت حضور به نام فرد دعوت‌شده صادر شده است.

ارایه‌دهندگان مقالاتی که مقاله آنها به‌صورت پوستری پذیرفته شده است، ضروریست پوستر چاپ شده مقاله خود (طبق مشخصات اعلام شده در سایت) را در روز اول کنفرانس به بخش ارایه مقالات پوستری (واقع در ضلع شمالی محل همایش) تحویل دهند.

لازم به تاکید است که تغییر فایل ارایه مقالات شفاهی در زمان برگزاری کنفرانس به هیچ عنوان امکانپذیر نبوده و ارایه‌دهندگان مقالات بایستی حداکثر تا انتهای روز چهارشنبه فایل نهایی ارایه خود را برای دبیرخانه کنفرانس ارسال کرده باشند.

طی دو روز برگزاری کنفرانس شاهد انتخاب مقاله برتر و پانل برتر از دید شرکت‌کنندگان خواهیم بود. این نظرسنجی به‌صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

برنامه تفصیلی دو روز کنفرانس، صبح روز چهارشنبه در سایت کنفرانس (http://conf.ilscs.ir/) قرار گرفته و شرکت‌کنندگان می‌توانند فایل مربوطه را از سایت کنفرانس دریافت نمایند.

نمایشگاه جانبی پنجمین کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین با حضور پررنگ شرکت‌های لجستیکی و متقاضیان خدمات لجستیکی طی دو روز کنفرانس برپا خواهد بود. تاکنون بیش از 250 متر مربع فضای نمایشگاهی توسط 15 شرکت و سازمان نهایی شده است.

با توجه به پیش‌بینی حضور بیش از 1000 نفر در کنفرانس پنجم، از شرکت‌کنندگان درخواست می‌شود بین ساعت 7:30 تا 9 صبح روز یکشنبه 26/09/91 برای دریافت کارت حضور خود مراجعه نموده و با تیم اجرایی کنفرانس نهایت همکاری و همراهی را داشته باشند.

سخنرانان مراسم افتتاحیه کنفرانس: جناب آقای دکتر فروزنده (معاون پارلمانی ریاست جمهوری)، جناب آقای دکتر مفتح (معاون وزیر و قائم مقام اجرایی وزارت صنعت، معدن و تجارت)، جناب آقای دکتر جلالی (رئیس مرکز پژوهشهای مجلس)، جناب آقای دکتر تیموری (رئیس انجمن لجستیک ایران) و جناب آقای پروفسور اکبری جوکار (هیات علمی دانشکده صنایع دانشگاه صنعتی شریف).

سخنرانان مراسم اختتامیه کنفرانس: جناب آقای دکتر غضنفری (وزیر صنعت، معدن و تجارت)، جناب آقای دکتر فتحی‌پور (رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی) و جناب آقای دکتر غنیمی‌فرد (رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران) و جناب آقای دکتر فتح‌اله (ریاست مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی).

لازم به ذکر است که در مراسم اختتامیه کنفرانس شاهد تقدیر از برگزیدگان اولین دوره جایزه ملی لجستیک خواهیم بود.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩۱/٩/٢٠

هشتمین شماره ماهنامه "لجستیک و زنجیره تامین" منتشر شد.

در این شماره که با تمرکز بر «معادن و صنایع معدنی» منتشر شده است، می‌خوانید:

  • ضرورت ایجاد نهاد مدیریت تامین و توزیع ماشین‌آلات و تجهیزات صنایع معدنی در ایران
  • اخبار لجستیک و زنجیره تامین در ایران و جهان
  • وضعیت معدن و صنایع معدنی در کشور
  • مقاله علمی: بررسی و تحلیل استراتژیک صنعت طلا در استان یزد با رویکرد زنجیره ارزش
  • چهار چالش پیش روی توسعه صنایع معدنی کشور
  • صنایع معدنی چگونه با هدفندسازی یارانه‌ها متحول می شوند؟
  • مطالعه موردی: تجربیات شرکت لجستیکی اکسنچر در استرالیا
  • معرفی کتاب، پایان‌نامه و طرح پژوهشی مرتبط با لجستیک و زنجیره تامین

علاقمندان جهت دریافت نسخه الکترونیکی این شماره از قسمت «صفحات وبلاگ» به صفحه ماهنامه مراجعه نمایند.

لینک صفحه ماهنامه در ادامه آمده است:

http://supply-chain-management.persianblog.ir/page/scm-journal

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۱٥

به اطلاع می‌رساند که نتایج داوری مقالات بخش علمی-کاربردی پنجمین کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین اعلام شد.

لیست پذیرفته شدگان بخش ارایه شفاهی و ارایه پوستری مربوط به مقالات علمی-کاربردی از طریق سایت کنفرانس به آدرس http://conf.ilscs.ir قابل دسترسی است. 

لازم به ذکر است که طبق آخرین اطلاعات، در این کنفرانس شاهد برگزاری 8 پانل کاربردی به شرح زیر خواهیم بود:

1- پانل نظامی و انتظامی؛

2- پانل خودرو؛

3- پانل بازرگانی و تجارت؛

4- پانل صنایع غذایی (توزیع و پخش)؛

5- پانل حمل‌ونقل؛

6- پانل نفت، گاز و پتروشیمی؛

7- پانل خدمات (بانک و بیمه)؛

8- پانل معدن و صنایع معدنی.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩۱/٩/۱۳

به اطلاع می‌رساند که نتایج داوری مقالات علمی-کاربردی حداکثر تا پنجشنبه 16ام آذرماه بر روی سایت کنفرانس (http://conf.ilscs.ir/) قرار خواهد گرفت.

مهلت ثبت‌نام برای شرکت در کنفرانس که در محل همایشهای بین‌المللی برج میلاد برگزار خواهد شد تا 20 آذرماه تمدید شد. علاقمندان جهت انجام ثبت‌نام با دبیرخانه کنفرانس تماس بگیرند.

ثبت‌نام شرکت‌کنندگان در اولین دوره جایزه ملی لجستیک امروز (13 آذرماه)‌ به اتمام رسید. نتایج نهایی برندگان اولین دوره در زمان برگزاری کنفرانس اعلام خواهد شد.

ثبت‌نام کارگاههای آموزشی کنفرانس طی روزهای برگزاری کنفرانس نیز به صورت حضوری انجام خواهد شد. ضمن اینکه این ثبت‌نام از طریق سایت کنفرانس نیز در حال انجام است.

بیش از 20 شرکت و سازمان خصوصی و دولتی در نمایشگاه جانبی این کنفرانس حضور خواهند داشت.

کتاب جایزه ملی لجستیک در بسته هدایای کنفرانس به ثبت‌نام کنندگان تقدیم خواهد شد.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩۱/٩/٧

به استحضار می‌رساند، سخنرانی پژوهشی طرح ملی «تدوین سند راهبردی توسعه زیرساختهای تجاری در کشور» در روز چهارشنبه مورخ 91/09/08 راس ساعت 10 در محل سالن اجتماعات مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی (طبقه ششم سالن استاد روزبه) برگزار می‌گردد. لذا از اساتید، مدیران، کارشناسان و به‌خصوص پژوهشگران محترم آن حوزه دعوت به عمل می‌آید جهت شرکت در سخنرانی یاد شده حضور به هم رسانید.

این طرح جزو طرحهای ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در ادامه برخی از مشخصات و دستاوردهای مهم این طرح ذکر شده است.

لازم به ذکر است که شرکت در سخنرانی رایگان بوده و شرکت در آن برای عموم علاقمندان آزاد است.

آدرس: خیابان کارگر شمالی، روبروی پارک لاله، ساختمان 1204، مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩۱/٩/۱

طرح ملی لجستیک الکترونیکی صبح امروز با حضور قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت رونمایی شد.

معاون توسعه فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت اجرای طرح استقرار مدیریت زنجیره تامین الکترونیکی را یکی از راهکارهایی تعیین کننده در نظام توزیع کشور دانست و آن را در کاهش هزینه حمل و نقل موثر قلمداد کرد.

 


ادامه مطلب ...
موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar