لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - شنبه ۱۳٩۱/٧/٢٩

به اطلاع اساتید، دانشجویان و دانش‌پژویان محترم می‌رساند تنها یک روز به پایان مهلت ارسال مقالات برای پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی لجستیک و زنجیره تامین باقی مانده است.

آخرین مهلت ارسال مقالات ساعت 24 روز سی‌ام مهرماه 91 می‌باشد.

علاقمندان جهت ارسال مقالات به سایت کنفرانس به آدرس http://conf.ilscs.ir مراجعه نمایند.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩۱/٧/٢٦

همانگونه که مستحضرید در 26 و 27 آذرماه همزمان با پنجمین دوره کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین، شاهد برگزاری اولین دوره جایزه ملی لجستیک خواهیم بود.

در بین 14 گروه مخاطب جایزه ملی لجستیک، «اساتید»، «مدیران» و «دانشجویان» به عنوان اشخاص حقیقی مخاطب این جایزه مورد توجه هستند که برای کسب جایزه لجستیک به رقابت خواهند پرداخت. ضمن اینکه اشخاص حقوقی نیز در طبقه مربوط به حوزه تخصصی خود امکان شرکت در فرایند اولین جایزه ملی لجستیک را دارند.

بدینوسیله از علاقمندان شرکت در اولین دوره جایزه لجستیک دعوت می‌شود تا با مراجعه به سایت جایزه ملی لجستیک به آدرس: http://www.nla.ir/  در فرایند جایزه ثبت‌نام و شرکت نمایند.

از برندگان این جایزه طی مراسمی رسمی (با حضور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت) در روز دوم کنفرانس لجستیک تقدیر خواهد شد.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩۱/٧/٢۳

تهیه کننده: نادر پیروز

امروزه سازمان‌ها را می‌توان به دو دسته تقسیم کرد: سازمان‌های متمرکز و سازمان‌های غیرمتمرکز.

در سال‌های اخیر خصوصا به دنبال فراگیری پدیده جهانی شدن و توسعه شتابان فناوری‌های جدید، شاهد ظهور وبروز روزافزون سازمان‌های غیرمتمرکز هستیم. شاید بهترین مثال خود اینترنت باشد که همه جهانیان را به هم پیوند داده است و بستر یک جامعه اطلاعاتی و یک اقتصاد دانش محور را فراهم آورده است؛ اما در عین حال نمی‌توان خود این شبکه جهانی اطلاعات را متعلق به کشور خاص یا قدرتی خاص خواند. ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - شنبه ۱۳٩۱/٧/٢٢

تهیه کننده: دکتر مهدی فتح اله, ریاست مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی

طی چند سال اخیر ظهور فناوری‌های نوین و ایجاد تحولات عظیم در بازارهای جهانی، مدیریت زنجیره تامین را بیش از پیش ضروری ساخته است،  به نحوی که سازمانهای مختلف جهت ایجاد و حفظ موقعیت و جایگاه رقابتی خود، ناگزیر به استفاده از مدیریت زنجیره تأمین می‎باشند. انقلاب اطلاعاتی و ظهور شکل‌های جدید ارتباطات متقابل سازمانی و افزایش توقعات مشتریان در زمینه هزینه محصولات و خدمات،‌ کیفیت، تحویل، تکنولوژی و زمان سیکل تعهد شده با توجه به رقابت فزاینده در بازارهای جهانی و مانند این‌ها، از جمله عواملی است که باعث ترک سیستم‎های سنتی خرید و تدارک و حرکت به سمت سیستم مدیریت زنجیره تأمین توسط سازمانها در سطح دنیا شده است.ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩۱/٧/۱٩

تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

همانگونه که تجربه نزدیک به چهار دهه اخیر کشورها و صنایع پیشروی دنیا نشان می‌دهد؛ کارآمدی حوزه لجستیک و زنجیره تأمین یکی از مهمترین راهبردهای بهبود فضای کسب و کار، کاهش هزینه مبادله، کاهش قیمت تمام شده و افزایش بهره‌وری در زمان حاضر می‌باشد. امروزه، لزوم توجه به مقوله لجستیک بر مدیران صنایع و کسب‌وکارهای مختلف پوشیده نیست؛ چرا که هزینه‌های لجستیکی بعضا تا 30 درصد از هزینه‌های تحویل (قیمت تمام‌شده) محصول را تشکیل می‌دهد. ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩۱/٧/۱٧

ضمن سپاس از همراهی و ابراز لطف شما همراهان همیشگی ماهنامه تخصصی «لجستیک و زنجیره تامین»، به اطلاع می‌رساند هفتمین شماره این ماهنامه (مهرماه) به موضوع لجستیک و زنجیره تامین در صنایع غذایی و نوشیدنی خواهد پرداخت.

لذا از علاقمندان و صاحب‌نظران دعوت می‌شود تا چنانچه مطلب یا مقاله‌ای مرتبط با محوریت صنایع غذایی و نوشیدنی تدوین نموده‌اند، برای بررسی و چاپ در هفتمین شماره ماهنامه به آدرس scmgroup2005@gmail.com ارسال نمایند.

مهلت ارسال مطالب حداکثر تا پایان مهرماه خواهد بود.

مطالب ارسالی پس از بررسی و تصویب با نام نویسندگان به چاپ خواهد رسید.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩۱/٧/۱٢

ششمین شماره ماهنامه "لجستیک و زنجیره تامین" منتشر شد.

در این شماره که با تمرکز بر «صنعت خودرو» منتشر شده است می‌خوانید: 

  • ضرورت ساماندهی زنجیره تامین صنایع خودروسازی با توسعه پلت‌فرم جدید
  • اخبار لجستیک و زنجیره تامین در ایران و جهان
  • آمار و ارقامی از وضعیت صنعت خودروسازی کشور
  • مقاله علمی: هزینه‌های لجستیک در صنعت خودروسازی
  • چالشهای فراروی صنعت قطعه‌سازی
  • آیا ارتقای کیفیت محصولات هزینه تولید را افزایش می دهد؟
  • مطالعه موردی: منطقه آزاد خودروسازی دیترویت
  • معرفی کتاب، پایان‌نامه و طرح پژوهشی مرتبط با لجستیک و زنجیره تامین

 علاقمندان جهت دریافت نسخه الکترونیکی این شماره از قسمت «صفحات وبلاگ» به صفحه ماهنامه مراجعه نمایند.

لینک صفحه ماهنامه در ادامه آمده است:

http://supply-chain-management.persianblog.ir/page/scm-journa

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩۱/٧/۱٠

به اطلاع علاقمندان شرکت در پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی لجستیک و زنجیره تامین می‌رساند، باتوجه به تلاشهای صورت گرفته در جهت برگزاری هرچه قویتر و باشکوهتر پنجمین دوره این کنفرانس و نیز اولین دوره جایزه ملی لجستیک، مرکز همایشهای بین‌المللی برج میلاد به عنوان محل برگزاری کنفرانس طی روزهای 26 و 27 آذرماه تعیین گردید.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩۱/٧/٩

به اطلاع اساتید، دانشجویان و دانش‌پژویان محترم می‌رساند مهلت ارسال مقالات برای پنجمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین‌المللی لجستیک و زنجیره تامین تمدید گردید.

در راستای ارج نهادن به درخواست‌های مکرر عزیزان مبنی بر تمدید مهلت ارسال مقالات، بنا بر تصمیم شورای سیاستگذاری کنفرانس، مهلت ارسال اصل مقالات تا سی‌ام مهرماه تمدید گردید.

علاقمندان جهت اطلاع از اخبار و رویدادهای کنفرانس به سایت http://conf.ilscs.ir مراجعه نمایند.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩۱/٧/٥

تهیه کننده: ندا گنجی

بیش از یک قرن از عمر وزارت بازرگانی می‌گذرد. از «بصیرالملک شیبانی» وزیر تجارت اواخر دوره ناصری، تنها ردپایی در سالنامه‌های «اعتمادالسلطنه» به جا مانده است. 

پس از«بصیرالملک» که وزیر سال‌های دور ‌این وزارتخانه بود، تاکنون بیش از 50 مرد دیگر، نبض «تجارت» را در دست گرفته‌اند؛ آن هم درتشکیلاتی که در پس ‌این سال‌ها، بیشترین تغییرات را از سر گذرانده است. تاریخ وزارت بازرگانی که ورق می‌خورد، وقایع به یادگار مانده از فراز و فرودهای‌این وزارتخانه هم جان می‌گیرد؛ ازجور حاکمی‌که در دوران مشروطه چماق ناآگاهی‌اش را بر پیکر بازاریان فرود آورد تا روزگار پس‌از انقلاب سفید و نتایج آن برای بازرگانان. در میان‌این تصاویر شفاف و البته گاهی مبهم، تصویر مردی هم هست که شاید نه به دلیل «مرگ عجیبی» که داشت بلکه نام او به واسطه تلاش برای«گسترش سیطره دولت بر اقتصاد» در تاریخ ماند. در کنار‌این حادثه‌سازان ‌اما، نباید وزیری را از قلم‌انداخت که در همین سال‌های گذشته، دلهره اش ازپایان ذخیره گندم در بازار، خبرساز شد. البته آنچه خبرساز شد تشویش خاطر «او» نبود، خبر بغضی بود که با نطق رییس دولت درباره سختی‌های تامین گندم در گلوی «وزیر» شکست.


ادامه مطلب ...
موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar