لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩۱/٢/۳۱

به اطلاع علاقمندان و مشارکت‌کنندگان پنجمین کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین می‌رساند طبق سیاق دوره‌های گذشته این کنفرانس، در کنفرانس پنجم نیز در کنار ارایه مقالات علمی شاهد برگزاری پانلهای تخصصی خواهیم بود که این پانل‌ها محل ارایه مقالات کاربردی در حوزه لجستیک و زنجیره تامین می‌باشد. 

طی دو روز برگزاری کنفرانس پنجم شاهد برپایی 13 پانل تخصصی به شرح زیر خواهیم بود:

 1. زنجیره تامین خودرو  (دو پانل)
 2. لجستیک نظامی و انتظامی (دو پانل)
 3. حمل‌ونقل (درون‌شهری، برون‌شهری)
 4. صنعت نفت، گاز و پتروشیمی
 5. بازرگانی و تجارت
 6. زنجیره تامین معدن و صنایع معدنی
 7. سلامت و بهداشت
 8. صنایع غذایی، محصولات کشاورزی و شیلات
 9. زنجیره تامین خدمات (بانک و بیمه)
 10. بررسی لجستیک و زنجیره تامین از نگاه حاکمیتی
 11. توزیع و پخش
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩۱/٢/٢٦

در راستای خدمت‌رسانی هرچه بهتر و مثمرثمرتر به دوستداران دانش لجستیک و زنجیره تامین، به اطلاع کلیه علاقمندان و مشتاقان به‌خصوص اساتید و دانشجویان محترم می‌رساند که گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین به زودی در صفحه «مجله های معتبر بین المللی در زمینه لجستیک و زنجیره تامین» این وبلاگ، اقدام به معرفی مجلات علمی دارای امتیاز پژوهشی در حوزه لجستیک و زنجیره تامین خواهد نمود.

همچنین از همراهان همیشگی گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین دعوت می‌شود برای هرچه پربارتر شدن این صفحه، ما را یاری رسانده و مجلات علمی و تخصصی مرتبط با لجستیک و زنجیره تامین را به آدرس گروه scmgroup2005@gmail.com ایمیل نمایند.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - شنبه ۱۳٩۱/٢/٢۳

تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

همانگونه که همگان مستحضرند سال 1391 به‌حق سال «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامگذاری شده است. لذا برهمگان است که در حد مقدورات خود نسبت به تحقق بخشیدن این شعار و به فعلیت درآوردن آن در این سال و البته در سالهای آتی همتی بایسته و شایسته نمایند. برای این منظور، لازم است که ابتدا عوامل و محرکهای تاثیرگذار بر تولید ملی شناسایی شوند تا بر آن اساس بتوان نقاط ضعف و قوت هریک از عوامل در پشتیبانی از تولید ملی را شناخت. 


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩۱/٢/۱۸

تهیه کننده: حنان عموزاد مهدیرجی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

با توجه به تغییرات سرسام آور جهانی در دنیای امروز و با توجه به پیشرفت‌های فناوری اطلاعات و کاربردهای آن در صنایع و خدمات مختلف، شرکت‌ها توان‌مندی‌های گوناگونی از قبیل برقراری ارتباطات متنوع و بسیار، ترکیب قابلیت‌ها و شایستگی‌ها، جابجایی‌های سریع و متنوع، فعالیت‌ها و فرایندهای چابک و مواردی از این قبیل را کسب کرده‌اند. به عبارتی دیگر، سازمان‌ها قادر به تولید و ارائه خروجی‌های هوشمند بسیاری در دنیای امروزی هستند. 


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩۱/٢/۱٧

اولین همایش ملی مشارکت عمومی و خصوصی (Public-Private Partnership) در توسعه زیرساخت در نیمه دوم تیرماه 1391 در محل مرکز همایشهای صداوسیما برگزار خواهد شد. 

این همایش توسط مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی (وابسته به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری) برگزار می‌شود.

صاحب‌نظران و اندیشمندان این حوزه می‌توانند تا پایان اردیبهشت نسبت به ارسال مقاله اقدام نمایند. 

علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاع بیشتر از اخبار و محورهای همایش به آدرس http://www.imps.ac.ir/ مراجعه نموده و یا با شماره‌های دبیرخانه همایش 33274106 و 33274107 تماس حاصل نمایید.

همایش ملی مشارکت عمومی و خصوصی در توسعه زیرساخت

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - شنبه ۱۳٩۱/٢/۱٦

شماره نخست ماهنامه علمی-تخصصی "لجستیک و زنجیره تامین" منتشر شد. 

در این شماره می‌خوانید: 

 • اهمیت لجستیک و زنجیره تامین
 • اخبار مربوط به لجستیک در ایران و جهان
 • وضعیت لجستیک ایران در سال 2010
 • مقاله علمی با موضوع برونسپاری
 • شرکت های لجستیک طرف سوم (3PL)
 • هزینه های لجستیکی ملی و جایگاه آن در تجارت
 • مطالعه موردی: ارزیابی عملکرد لجستیک تامین کننده در صنعت خودروسازی
 • معرفی کتاب، پایان‌نامه، طرح پژوهشی و شرکتهای مرتبط با لجستیک و زنجیره تامین

علاقمندان جهت دریافت نسخه الکترونیکی این شماره به صفحه ماهنامه مراجعه نمایند.

http://supply-chain-management.persianblog.ir/page/scm-journal

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩۱/٢/۱٠

تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

ویژگی بارز دنیای کسب و کار امروزی با شتاب تغییرات آن شناخته می‌شود که فرصت هرگونه سکون را از همه بخشهای فعال اقتصادی گرفته است. سازمانها به شکلی بنیادین تغییر کرده و دیگر شباهتی به سازمان‏های دیروز ندارند. از جمله تغییرات اساسی در ساختارها و رفتارهای سازمانها، شبکه‏ای شدن فعالیتهای آنهاست. از این‌ رو، کسب‌ و کارهای مختلف اقتصادی در سراسر جهان به دنبال روش‌هایی برای حفظ و توسعه‌ی مزایای رقابتی خود هستند. در سال‌های اخیر، روش برون‌سپاری به‌عنوان یکی از رویکردهای موفق و مؤثر در توسعه‌ی مزایای رقابتی به‌خصوص در سازمانهای بزرگ به‌کار گرفته شده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩۱/٢/٥

تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

بعضی از درسهایی که از موسسات خصوصی موفق در مدیریت زنجیره تامین یکپارچه می­توان آموخت و سازمانهای دولتی قادر به­کارگیری آنها هستند و بایستی در راستای بهبود عملکرد مدیریت زنجیره­های تامین دولتی به­کار بندند عبارتند از:


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - دوشنبه ۱۳٩۱/٢/٤

پیرو پیگیری‌های علاقمندان و دانشجویان درخصوص محورهای تخصصی کنفرانس پنجم لجستیک و زنجیره تامین، به اطلاع می‌رساند محورهای تخصصی این کنفرانس که مورد بازنگری اساسی قرار گرفته و با تحولات چندسال اخیر و نیازهای روز جامعه علمی و اجرایی کشور هسمو شده است در 14 محور به شرح زیر خواهد بود:


ادامه مطلب ...
موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar