لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - پنجشنبه ۱۳٩٠/٩/٢٤

تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

شرکت­های خدمات لجستیک طرف سوم یا به اختصار 3PLها به شرکت­هایی گفته می­شود که سازمان­های تولیدی یا خدماتی بخشی یا کل امور لجستیکی خود را به آن­ها برونسپاری می­کنند. این شرکت­ها معمولا در حوزه­های حمل­ونقل و انبارداری متخصص هستند و قادرند خدمات خود را با انواع مختلف و متنوعی از محصولات منطبق سازند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩٠/٩/٢۳

آقای مسعود طارم سری, هیات علمی دانشکده حقوق دانشگاه تهران و مدیر گروه مطالعات و پژوهشهای حقوق بازرگانی موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی درگذشت.

خبر چنان سنگین و ناباورانه است که چند دقیقه‌ای طول می‌کشد تا آنچه با گوشهایت می‌شنوی را باور کنی. تا دیروز در کنار یکدیگر در جلسات شرکت می‌کردی و از امروز دیگر ایشان را نخواهی دید!

گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین این ضایعه اسفناک را به جامعه علمی کشور بالاخص دانشگاه تهران و موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی تسلیت گفته و برای ایشان علو درجات را از خداوند منان خواهان است.

ضمنا, مراسم تشیع مرحوم طارم سری روز پنج شنبه ساعت 30/10صبح در بهشت زهرا و مراسم ختم ایشان روز جمعه 25 آذرماه از ساعت 17 الی 19 در محل مسجد حضرت امیر (کارگر شمالی روبروی پمپ بنزین) برگزار خواهد شد.

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - پنجشنبه ۱۳٩٠/٩/۱٧

تهیه کننده: حنان عموزاد مهدیرجی، گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

شرکت‌های کوچک و متوسط در اغلب موارد به‌صورت انفرادی قادر نیستند فرصت‌های بازار را بدست آورند، زیرا این‌کار مستلزم تولید انبوه، استانداردهای همگن و تداوم در عرضه است. به همین ترتیب چنین شرکت‌هایی از لحاظ حصول به صرفه‌های ناشی از مقیاس در زمینه خرید نهاده مانند تجهیزات، موادخام، اعتبارمالی و همچنین خدمات مشاوره دچار مشکل می‌شوند.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - پنجشنبه ۱۳٩٠/٩/۱٠

تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

تحولات اقتصادی، الزامات بازار، شرایط متغیر محیطی، توسعه و پیشرفت فناوری‌ها، تغییر انتظارات مردم به عنوان مشتریان نهایی (مصرف کنندگان)، تعداد و تنوع سازمان‌های خدمت رساننده به مردم و بسیاری از عوامل دیگر، زمینه‌های ایجاد یک نظام و سیستم بازرگانی مبتنی بر شبکه را فراهم نموده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩٠/٩/٦

موضوعات پایان نامه ای (مقطع کارشناسی ارشد و دکتری) که در سال 1390 توسط گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین می تواند مورد حمایت قرار گیرد بدین شرح است:


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩٠/٩/٦

لیست مطالب به روز شده صفحات وبلاگ در تاریخ 90/09/06 در این قسمت قابل مشاهده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - پنجشنبه ۱۳٩٠/٩/۳
خبر چنان سنگین است که به دشواری به باور می نشیند. ولی در برابر تقدیر حضرت پروردگار چاره ای جز تسلیم و رضا نیست. روح بلند پدر تحقیق در عملیات ایران پروفسور دکتر میربهادر آریانژاد استاد دانشگاههای علم وصنعت ایران، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب و واحد علوم و تحقیقات، از بین ما پر کشید و به ملکوت اعلی پیوست!
 به همین مناسبت، مراسم ختمی برای ایشان در روز چهارشنبه نهم آذرماه از ساعت 14 در مسجد دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد.
گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین مؤسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی درگذشت جانگداز این استاد گرانقدر را به خانواده محترم ایشان و عموم دانشگاهیان به ویژه جامعه مهندسین صنایع ایران تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال شمول فضل و رحمتش را بر روح مطهر ایشان مسئلت می نماید. روحش شاد.
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩٠/٩/٢

روز گذشته (01/09/90) همزمان با برگزاری چهارمین کنفرانس لجستیک و زنجیره تامین در پژوهشگاه نیرو، مجمع عمومی انجمن لجستیک ایران جهت انتخاب اعضای هیات مدیره (دور سوم)‌ انجمن برگزار شد.

در این انتخابات که در حضور نماینده وزارت علوم با استقبال خوب اعضای انجمن برگزار شد، افراد زیر به عنوان اعضای جدید هیات مدیره انجمن لجستیک ایران انتخاب شدند:


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩٠/٩/۱

لیست مطالب به روز شده صفحات وبلاگ در تاریخ 90/09/01 در این قسمت قابل مشاهده است.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩٠/٩/۱

 تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

همانگونه که می‌دانیم اولویت اول وزارت بازرگانی در سال 90، طرح آمایش تجاری عنوان شده است که به‌نظر می‌رسد با اجرایی شدن ادغام وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع این طرح بیش از پیش موردتوجه و تاکید قرار گیرد. اخیرا نیز طرح آمایش تجاری-صنعتی کشور به عنوان یکی از راهبردهای کلان وزارت صنایع، معادن و تجارت نیز قرار گرفته است. به همین منظور ضروریست این طرح ملی که قطعا بخشهای مختلف صنعتی، تجاری و اقتصادی کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد بیشتر مورد توجه و مباحثه صاحب‌نظران و محققین قرار گیرد. باتوجه به اینکه طرح آمایش تجاری یک طرح ملی می‌باشد که سرمایه‌گذاری بالایی را نیز می‌طلبد در ابتدای امر، نیازمند انجام مطالعات دقیق و علمی جهت تدوین سند راهبردی توسعه زیرساختهای تجاری کشور می‌باشد تا آمایش تجاری کشور برپایه این سند راهبردی انجام پذیرد.


ادامه مطلب ...
موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar