لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - چهارشنبه ۱۳٩٠/٧/٢٧

به اطلاع آن دسته از علاقه مندان به مباحث لجستیک و زنجیره تامین می رساند دومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی لجستیک و زنجیره تامین تحت عنوان «لجستیک; زیر ساخت توسعه پایدار» در سالن همایش های خلیج فارس در تهران برگزار می شود. زمان برگزاری کنفرانس 1-2 اذرماه و مهلت ارسال مقالات تا 30 مهر ماه می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محل برگزاری  کنفرانس و ارسال مقالات به ادرس زیر مراجعه کنید.

http://ilscs-conf.ir/

نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - سه‌شنبه ۱۳٩٠/٧/٢٦

 تهیه کننده: مجتبی سلیمانی سدهی, گروه پژوهشهای لجستیک و زنجیره تامین

در دنیای به‌هم پیوسته کنونی، تجارت جهانی که بین کشورها در جریان است توسط شبکه‌ای از فعالیتهای لجستیکی جهانی هدایت می‌شود که به‌سرعت نیز درحال رشد است. اما سهولت تجارت از طریق این شبکه برای دسترسی به بازارهای بین‌المللی وابستگی شدیدی به فاکتورهای لجستیکی هر کشور همچون: رویه‌های تجاری، زیرساختهای ارتباطاتی و جابجایی، و وضعیت بازارهای داخلی به‌لحاظ خدمات پشتیبانی دارد. لجستیک دامنه‌ای از فعالیتهای ضروری تجاری همچون: حمل‌ونقل، انبارداری، یکپارچه‌سازی بارهای تجاری، و شفاف‌سازی فرایند تبادلات مرزی تا سیستمهای توزیع و پرداخت درون کشوری را شامل می‌شود. به‌طور کلی، یک شبکه رقابتی از خدمات لجستیک جهانی، اسکلت تجارت بین‌المللی را تشکیل می‌دهد. بهبود و ارتقای عملکرد لجستیک به عنوان یکی از اهداف مهم توسعه کشورها، طی سالیان اخیر، مطرح شده است؛ چراکه لجستیک تاثیر به‌سزایی بر فعالیتهای اقتصادی کشورها دارد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - یکشنبه ۱۳٩٠/٧/٢٤

به عرض خوانندگان محترم این وبلاگ می‌رساند، به علت مشکلات فنی پیش‌آمده (به‌دلیل فیلتر شدن سایت آپلود فایلهای مقالات) مدتی این وبلاگ به روز رسانی نشد.

با توجه به اهتمام مدیریت وبلاگ مبنی بر اطلاع‌رسانی و نشر دانش لجستیک و مدیریت زنجیره تامین، تلاش در جهت به‌روز رسانی مطالب این سایت مجددا از سر گرفته شد.

با این امید که این تلاش مستمر و بدون‌وقفه باشد.

موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar