لجستیک و زنجیره تامین
این وبلاگ اکنون یکی از مراجع اصلی مباحث لجستیک و زنجیره تامین در ایران است که تاثیرگذاری آن به لطف خدا و تلاش دست‌اندرکاران و پشتیبانی مخاطبان، بسیار زیاد بوده و اکنون در کنار ماهنامه لجستیک و شبکه‌های کسب‌وکار یکی از مراجع اصلی درسی و آموزشی کشور شده است. این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه لجستیک و مدیریت زنجیره تامین پرداخته و تلاش می کند موضوعات و مباحث روز مربوط را مطرح کرده و در اختیار دوستداران این حوزه قرار دهد.
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - پنجشنبه ۱۳۸۸/۳/٢۸

زنجیره تامین

زنجیره تامین موجودیتی پویا بوده که جریان های اطلاعات محصولات و مالی را در درون خود دارد. واژه زنجیره تامین بیانگر جریانی از مواد و محصولات، اطلاعات و پول می باشد که از مشتریان به خرده فروشان سپس به توزیع کنندگان / عمده فروشان سپس به تولید کننده محصول نهایی و سپس به تامین کنندگان و بر عکس جریان دارد. همچنین در زنجیره تامین در هر مرحله می تواند بیش از یک واحد وجود داشته باشد که بر همین اساس به کار گیری واژه شبکه تامین برای آن مناسب­تر خواهد بود. (Chopra and Meindel, 2007)البته در مفاهیم متاخر زنجیره تامین، مدلهایی مانند زنجیره تامین حلقه بسته[1] و زنجیره تامین سبز[2] نیز مطرح بوده­اند که جهت جریان مواد در این زنجیره­ها می­توان به عقب نیز باشد.


ادامه مطلب ...
نویسنده: مجتبی سلیمانی سدهی - پنجشنبه ۱۳۸۸/۳/٢۸

به لطف و یاری خداوند پس از سالها تجربه و پژوهش در حوزه لجستیک و زنجیره تامین، این توفیق را پیدا کردیم تا در این وبلاگ به طور تخصصی به مباحث حوزه «لجستیک و مدیریت زنجیره تامین» که طی سه دهه اخیر مورد توجه حوزه های آکادمیک و نیز اجرایی قرار گرفته و توفیقات روزافزونی را کسب کرده است، بپردازیم.

نویسندگان و همراهان این وبلاگ تمام تلاش خود را بکار خواهند بست تا با انتقال تجربیات و دانش خود و ایجاد محیطی پویا و علمی، گامی هرچند ناچیز در جهت اعتلای کشور عزیزمان بردارند؛ و امیدوارند با لطف و عنایت پروردگار و یاری و مساعدت دوستان و اندیشمندان عزیز بتوانیم اینجا را به محیطی پویا در عرصه علمی کشورمان و در جهت استفاده هرچه بیشتر دانش پژوهان و دانشجویان عزیز بدل سازیم.

با این هدف که این وبلاگ نقطه شروعی باشد برای کارهای بزرگتر، قدم در این راه نهاده‌ایم و با یاری پروردگار و حمایت علاقمندان بر ادامه این راه استواریم.

مطالب مورد استفاده در این سایت، مشتمل بر اخبار، مقالات تحلیلی، تجربیات، پژوهشها و مصاحبه‌هایی در حوزه لجستیک و زنجیره تامین خواهد بود. علاوه بر اینها، به‌منظور تسهیل دسترسی علاقمندان به مقالات و کتابهای علمی در این حوزه، صفحات جداگانه‌ای به این موضوعات اختصاص یافته است که علاقمندان می‌توانند با مراجعه به آن صفحات، مقالات (فارسی و انگلیسی) و کتابهای الکترونیک مرتبط را دانلود نمایند.  

موسسه آمادگران
موسسه مدیریت زنجیره‌های کسب‌وکار آمادگران
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :


Powered by WebGozar